Türkiye’de Kamp Yapabileceğiniz En İyi 10 Alan

3 min


58
58 Beğeni

Kamp yapmak sadece daha ekonomik bir tatil seçeneği değil, aynı zamanda farklı bir tatil deneyimi. Teknolojiden uzaklaştıkça doğanın sesini duyuyoruz. Sakinleştikçe az ile yetiniyoruz. Emek verdikçe daha fazla tat alıyoruz. Güzel manzaralar gördükçe daha mutlu oluyoruz.

Doğanın kucağında özgürce vakit geçirmek isteyenler, sizler için Türkiye’de kamp yapabileceğiniz en iyi 10 alanı derledik.

10- Rido Kamp Alanı/Antalya
En iyi 10 kamp alanı-Geyikli Antalya
En iyi 10 kamp alanı-Geyikli Antalya

Konum

Antalya’ya 20 kilometre uzaklıkta bulunan ve tırmanma alanlarının da olduğu Rido Camp özellikle dağ tırmanışına meraklı olanların sıklıkla ziyaret ettiği kamp alanları arasında yer alıyor. Bir kaya tırmanışçısı tarafından işletilen bu yerde nar ağaçları ve refah dolu akşamlar sizler bekliyor.

9- Yenice Ormanları/Karabük
Yenice Ormanları-En iyi kamp alanları
Yenice Ormanları-En iyi kamp alanları

Konum

Avrupa’nın sayılı ekosistemlerinden birine sahip olan Yenice ormanlarında kamp yapmak kesinlikle unutulmayacak bir deneyim olacak. Ayrıca Dünya Doğa Koruma Vakfı tarafından acil korunması gereken 100 alandan biri olarak ilan edildi.

8- Bozcaada/Çanakkale
Bozcaada-Çanakkale
Bozcaada-Çanakkale

Konum

Ada’nın güneyindeki kamp alanında çadır, karavan veya bungalovlar bulunuyor. Denize çok yakın ve etrafı ağaçlarla çevrili. Gün boyunca restoranı açık. Ortak alanlarda yemeğinizi de hazırlayabilirsiniz. Evcil hayvanınızla da kalabilirsiniz.

7- Kabatepe Orman Kampı/Çanakkale
Kabatepe Orman Kampı-Çanakkale-En iyi 10 Kamp Alanı
Kabatepe Orman Kampı-Çanakkale-En iyi 10 Kamp Alanı

Konum

Milli Park içerisinde bulunan tesiste çadırda veya karavanda konaklayabilirsiniz. Market, restoran, duş, tuvalet ve mutfak var. Gelibolu Yarımadası‘nın yeşillik ve denizin mavisini bir arada göreceğiniz eşsiz bir kamp alanı.

6- Çamardı-Aladağlar/Niğde
Çamardı-Aladağlar-Niğde
Çamardı-Aladağlar-Niğde

Konum

Aladağlarda her yer sizin. İrili ufaklı göletlerin bulunduğu bu dağlarda dilediğiniz göletin yanına çadırınızı kurarak doğayla baş başa kalabilirsiniz. Ama çadır yerine biraz da bungalov tarzı bir konaklama ararsanız da bölgede profesyonel hizmet veren bir işletme mevcut.

5- Yedi Göller Milli Parkı/Bolu
Yedi Göller Milli Parkı-En iyi 10 Kamp Alanı
Yedi Göller Milli Parkı-En iyi 10 Kamp Alanı

Konum

Park içerisinde bir tesis bulunmuyor. Çadırı yanınızda götürmeniz şart. Çadır başı 15 TL ücret ödeniyor. Çam, köknar, ıhlamur, gürgen ve meşe ağaçları ile çevrili alanda çadırınızı istediğiniz yere kurabilirsiniz. Her birinin farklı özelliklere sahip olan yedi göl manzarası eşliğinde tatilinizin keyfini çıkartın.

4- Yazılı Kanyon/Isparta
Yazılı Kanyon/Isparta-En iyi 10 kamp alanı
Yazılı Kanyon/Isparta-En iyi 10 kamp alanı

Konum

Yazılı Kanyon, Isparta il sınırları içerisinde yer alıyor. Bölgede kamp yapmak anlattığımız diğer yerlere göre daha rahat. Çünkü yanınıza yiyecek getiremediyseniz eğer, kanyonda balık çiftlikleri ve küçük işletmelerden faydalanabilirsiniz. Küçük işletmeler genellikle ‘Kendin pişir kendin ye’ hizmeti sağlıyor.

3- Kaş Kamping/Antalya
Kaş Camping-Antalya
Kaş Camping-Antalya

Konum

Akdeniz‘deki kampseverlerin değişilmez yeri. Denize sıfır konumdaki alanda çadır, karavan ya da ağaçların aralarında yer alan bungalovlarda konaklama imkanı var. Yemek için restoranı da mevcut. İnternet, elektrik, su ve tuvaleti ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Buzdolabı ve çamaşır makinesi için ek ücret ödemeniz gerekiyor.

2- Cunda Ada Kamping/Balıkesir
Cunda Ada/Balıkesir
Cunda Ada/Balıkesir

Konum

Mavi Bayrak’lı Ortunç’un yanında bulunuyor. Adalar ve Midilli manzaralı. Elektrik, su ve tuvalet çadırlar için ücretsiz. Buzdolabı ve çamaşır makinesini ek ücretle kullanabilirsiniz. 6 – 10 yaş arası çocuklar ayrı çadırda kalacaklarsa yüzde 50 indirim uygulanıyor. Çadır alanının yanı sıra bungalovları da bulunuyor.

1- Kelebekler Vadisi/Fethiye
Kelebekler Vadisi/Fethiye-En iyi 10 kamp alanı
Kelebekler Vadisi/Fethiye-En iyi 10 kamp alanı

Konum

Kelebekler Vadisi. Fethiye’de hem denize girebileceğiniz, hem de oksijen dolu bir havada, ulaşımı zor gizemli bir koyda tabiatın tadını çıkarabileceğiniz zorlu bir kamp yeri. Kelebekler Vadisi’nde çadır kapasitesi 125’lere kadar çıkıyor. Kamp alanında dalış eğitim programları bile var. Elektrik, duş ve tuvalet hizmetleri günün belli saatlerinde ücretsiz olarak veriliyor ve kamp alanına günlük uygun fiyatlarla giriliyor. Çadırda rahat edemeyen misafirleriniz varsa eğer, çevredeki bungalovlara yönlendirebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

58
58 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir