IMDb’ye Göre En İyi Bilim Kurgu Dizileri

3 min


52
4 Paylaşım, 52 Beğeni

IMDb puanlarına göre gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu dizilerini sizin için listeledik. IMDb sitesinde tüm dünya tarafından oylanarak bu listeye giren en iyi bilim kurgu dizileri aşağıdan ulaşabilirsiniz.

En Iyi Bilim Kurgu Dizileri

10- The Orville

En İyi Bilim Kurgu Diziler - The Orville
En İyi Bilim Kurgu Diziler – The Orville

300 yıl ileride geçen dizide; dünyanın yıldızlararası filosunda yer alan, çok da iyi olamayan araştırma gemisi U.S.S. Orville‘in maceraları konu ediliyor. Kozmik zorluklarla karşılaşan uzay gezginleri arasında hem insanlar hem de uzaylılar bulunuyor.

IMDb: 7.9

9- The Flash

En İyi Bilim Kurgu Dizileri - The Flash
En İyi Bilim Kurgu Dizileri – The Flash

Barry Allen isimli bir bilim adamının hikâyesini izlediğimiz The Flash, The CW televizyonu tarafından Warner Bros’a yaptırılan fakat orijinali DC Comics tarafından yazılmış olan bir süper kahraman dizisidir.

IMDb: 7.9

8- Gotham

En İyi Bilim Kurgu Dizileri - Gotham
En İyi Bilim Kurgu Dizileri – Gotham

Gotham dizisinin konusuna değinmeden önce belirtilmesi gerekilen ilk ve önemli şey Gotham City’nin Batman çizgi romanın 4.sayısında ilk defa Batman’in şehri olarak bahsi geçmesidir. Gotham City nasıl bir yer midir? Sodom ve Gomora minvalinde günahkar bir kenttir Gotham.

IMDb: 7.9

7- Travelers

En İyi Bilim Kurgu Diziler - Travelers
En İyi Bilim Kurgu Diziler – Travelers

Bir federal ajan, aniden bambaşka kişiliklere bürünen dört kişiyi takip ettiğinde insanlığın geleceğiyle ilgili şaşırtıcı bir keşifte bulunur.

IMDb: 8.1

6- Titans

En İyi Bilim Kurgu Dizileri - Titans
En İyi Bilim Kurgu Dizileri – Titans

Eski ortağı Batman ile yollarını ayıran Dick Grayson, bir akıl hocasına fazlasıyla ihtiyaç duyan bir grup sorunlu genç kahraman ile karşılaşır.

IMDb: 8.3

5- The Walking Dead

En İyi Bilim Kurgu Dizileri - The Walking Dead
En İyi Bilim Kurgu Dizileri – The Walking Dead

Robert Kirkman’ın aynı adlı çizgi romanından uyarlanan; Esaretin Bedeli, Yeşil Yol gibi filmlerin senaristi Frank Darabont tarafından geliştirilen dizi; yayılan bir virüsün ardından sayıları hızla artan zombilerle mücadele eden bir grup insanı konu alınıyor. Şerif yardımcısı Rick Grimes, geçirdiği kaza sonrası girdiği komadan, zombilerin egemen olduğu bir dünyaya uyanır. Ailesini bulmak için çıktığı yolculukta hala sağ kalmayı başarmış diğer insanları yanına alarak onlarla birlikte yaşam mücadelesi vermeye çalışır.

IMDb: 8.4

4- The Punisher

En İyi Bilim Kurgu Dizileri - The Punisher
En İyi Bilim Kurgu Dizileri – The Punisher

Ailesinin cinayetinden sorumlu suçluları cezalandırmayı amaçlayan eski bir deniz piyadesi, kendisini askerî bir komplonun içinde buluverir.

IMDb: 8.6

3- Doctor Who

En İyi Bilim Kurgu Dizileri - Doctor Who
En İyi Bilim Kurgu Dizileri – Doctor Who

İngiliz yapımı olarak 1963 ten beri hayatımızda olan BBC tarafından yayınlanan Doctor Who dizisi 26 sezondur yayın hayatına devam ediyor. Konu olarak bir bilim kurgu dizisi olan Doctor Who bir polisiye dizisi olarak da sınıflandırılmış olsa da bilim kurgu ağırlıklı bir dizidir. Dizimizin kahramanı olan Doktor Who; kendisini bir zaman yolcusu olarak tarif eder. Uzayda ve zamanda yolculuk ederek tüm canlılara yardım götüren bir barış karakteri olan Doktor Who, TARDISadı verilen bir polis kulübesi ile yolculuklarını yapar.

IMDb: 8.7

2- Stranger Things

En İyi Bilim Kurgu Dizileri - Stranger Things
En İyi Bilim Kurgu Dizileri – Stranger Things

Ufak bir kasabada küçük bir çocuk kaybolunca, gizli deneyler, korkutucu doğaüstü güçler ve tuhaf bir küçük kızın da parçası olduğu bir gizem ortaya çıkar.

IMDb: 8.9

1- Black Mirror

En İyi Bilim Kurgu Dizileri - Black Mirror
En İyi Bilim Kurgu Dizileri – Black Mirror

Bu bilim kurgu antolojisi dizisi, insanlığın en görkemli buluşlarının ve en karanlık içgüdülerinin zıtlaştığı karmaşık ve teknolojiyle dolu bir yakın geleceği konu alıyor.

IMDb: 8.9


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

52
4 Paylaşım, 52 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir