IMDb Puanına Göre En İyi Türk Dizileri

4 min


52
1 Paylaşım, 52 Beğeni

Dünyada ki tüm ülkelerin ve tüm dönemlerin sinema ve televizyon filmleri, film yıldızları ve dizileri hakkında bilgiler barındıran IMDb’nin verilerine göre en iyi Türk dizileri.

10- Bir Demet Tiyatro

Bir Demet Tiyatro - En İyi Türk Dizileri
Bir Demet Tiyatro – En İyi Türk Dizileri

İlk kez 1995 yılbaşı gecesi “MTV – Meclis TV” adıyla yayınlanan ve büyük beğeni kazanan oyun, “Bir Demet Tiyatro” adlı müdavimlik yaratan dizinin 2002 yılına kadar süren keyifli ve hızlı yolculuğunu başlatmış oldu. Her yaştan ve kesimden milyonlarca insanı ekran başına toplayan “Bir Demet Tiyatro“, Çıtır Ailesi ve çevresindekilerin başından geçen hayata dair komik olayları konu aldığı bölümleriyle 7 yıl boyunca ekranlarda kalmayı başardı. 

9- Avrupa Yakası 

Avrupa Yakası - IMDb Puanına Göre En İyi Türk Dizileri
Avrupa Yakası – IMDb Puanına Göre En İyi Türk Dizileri

2003-2007 yılları arasında yayınlanan dizi, Sütçüoğlu ailesi ve çevresindekiler ile Aslı’nın çalıştığı Avrupa Yakası isimli moda dergisinde çalışanların maceralarının anlatıldığı dizinin senaryosu Gülse Birsel imzalı. Maceralar, aşklar ve entrikaların konu edildiği dizinin oyuncu kadrosunda ise Gülse Birsel, Ata Demirer, Gazenfer Özcan, Hümeyra Akbay, Levent Üzümcü, Engin Günaydın gibi isimler yer alıyor.

8- Poyraz Karayel

Poyraz Karayel - En İyi Türk Dizileri
Poyraz Karayel – En İyi Türk Dizileri

Poyraz Karayel dizisinin başrollerini İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu ve Musa Uzunlar’ın paylaşıyor. Dizinin çekimleri 2014’te başladı. İlk kez 7 Ocak 2015’te Kanal D’de seyirci karşısına çıkan dizinin 2017’de final yaptı. Senaryosu Ethem Özışık’ın kaleminden çıkmaktadır.

7- İşler Güçler

İşler Güçler - Türk Dizileri
İşler Güçler – Türk Dizileri

İşler Güçler, 2012-2013 yılları arasında Star TV’de Modern Muzip Yalanlar sloganıyla yaz dizisi olarak yayınlanan ve başrollerini Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz’in paylaştığı, üç oyuncunun yaşam öyküsünü anlatan Türk, komedi televizyon dizisidir.

6- Ezel

Ezel - En İyi Türk Dizileri
Ezel – En İyi Türk Dizileri

Ezel, yapımcılığını Ay Yapım‘ın üstlendiği, başrolde Kenan İmirzalıoğlu‘nun oynadığı, aksiyon ve dram türündeki Türk dizisi. 2009’da Show TV’de yayın hayatına başladı, 2011’de sona erdi. Güvenilir arkadaşlarının ve sevdiği kadının ihanetine uğrayan Ömer, intikamını almak için Ezel olarak geri döner.

5- Yedi Numara

Yedi Numara - IMDb Puanına Göre En İyi Türk Dizileri
Yedi Numara – IMDb Puanına Göre En İyi Türk Dizileri

Yedi Numara, 2000-2003 yılları arasında TRT’de yayınlanmış komedi türünde televizyon dizisidir. Fora Film tarafından yapılmıştır. Aynı üniversitede okuyan ve aileleri başka şehirde yaşayan dört kız arkadaş, yurtta rahat edemedikleri için bir ev kiralamaya karar verirler. Ancak beğendikleri evlere ya paraları yetmez ya da öğrenciye vermezler. Sonunda iki katlı ahşap 7 numaralı evin kiralık olduğunu görürler.

4- Süper Baba

Süper Baba - En İyi Türk Dizileri
Süper Baba – En İyi Türk Dizileri

Süper Baba 1993-1997 yılları arasında yayınlanmış yerli dizi. Başrollerde Şevket Altuğ, Sümer Tilmaç, Jülide Kural, Şevval Sam ve Bennu Yıldırımlar’ın yer aldığı ekranların en beğenilen ve uzun soluklu dizilerindendir. Üç çocuklu yalnız bir baba; Fikret. Zamanında büyük bir hata yaparak ilk aşkı İpek ile değil, zengin bir kadın olan Şule ile evlenen Fikret, İpek’i bir türlü unutamayınca eşinden ayrılır ve çocuklarıyla beraber yaşamaya başlar.

3- İkinci Bahar

Ikinci Bahar - Türk Dizileri
Ikinci Bahar – Türk Dizileri

İkinci Bahar, 1998 – 2001 yılları arasında yayınlanmış bir tv dizisidir. Başrollerinde Türkân Şoray ve Şener Şen gibi ünlü oyuncuların yer aldığı dizi, Samatya’da çekilmiştir. Sevinçleri, kaygıları, umutları, umutsuzlukları, öfkeleri, acıları, mutlulukları ve sevdaları ile öteki Türkiye’nin hikayesi.

2- Behzat Ç.

Behzat Ç. - En İyi Türk Dizileri
Behzat Ç. – En İyi Türk Dizileri

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Emrah Serbes’in aynı isimli romanından esinlenerek hazırlanmış Türk polisiye televizyon dizisi. Adam Film yapımcılığında ilk bölümü 2010 yılında Star TV’de yayımlanmıştır. Başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu’dur.

1- Leyla ile Mecnun

Leyla ile Mecnun - En Sevilen Türk Dizileri
Leyla ile Mecnun – En Sevilen Türk Dizileri

2011- 2013 yılları arasında yayınlanan Türk dizisi. Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebek, yatak sayısının azlığından dolayı yan yana yatırılırlar. Ailelerinin “doğar doğmaz birbirlerini buldular” sözü üzerine beşik kertmesi yapılan bebekler, isimlerini de efsane aşıklar Leylâ ve Mecnun’dan alırlar.

ÇAY BANA !


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

52
1 Paylaşım, 52 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir