IMDb Puanına Göre En İyi Hint Filmleri

2 min


51
51 Beğeni

Bollywood filmlerine meraklı olanlar için kaçırılmayacak filmler. Tatlı bir aşk hikayesi izleyeyim, bir yandan hunharca gülüp bir yandan iki damla gözyaşı dökeyim diyorsanız sizler için IMDb Puanına Göre En İyi Hint Filmleri yazımız. 

IMDb Puanına Göre En İyi Hint Filmleri

1- Anand

Anand - En İyi Hint Filmleri
Anand – En İyi Hint Filmleri

1971 yapımı başrollerinde Rajesh Khanna ve Amitabh Bachchan’ın oynadığı film izleyenleri kendine hayran bırakıyor. Hint sinemasının en iyi filmlerinden biri. Film, kanser hastası bir adamın ömrünün son zamanlarında hayatını dolu dolu yaşayarak, çevresindeki insanlara yaşama sevinci vermesini anlatıyor.

IMDb Puan : 8,8

2- Drishyam

Drishyam - En İyi Hint Filmleri
Drishyam – En İyi Hint Filmleri

Çekilen göreli filmlere göre en iyi Bollywood filmlerinden biri. Bir babanın ailesi için çırpınışını konu alan film. Kendisini soluksuz izletecek türden.

IMDb Puan : 8,8

3- Uri: The Surgical Strike

Uri: The Surgical Strike - En İyi Bollywoord Filmleri
Uri: The Surgical Strike – En İyi Bollywoord Filmleri

2016’daki gerçek olaylara dayanan film, Hint Ordusu’nun önemli bir görevi gerçekleştirerek büyük bir terörist saldırının intikamını almasını konu alıyor.

IMDb Puan : 9,1

4- Nayakan

Nayakan - IMDb Puanlarına Göre En İyi Hint Filmleri
Nayakan – IMDb Puanlarına Göre En İyi Hint Filmleri

1987 yapımı Mani Ratnam filmi. Başrolde Kamal Hassan oynuyor. Mumbai’de yaşayan Tamil kökenli bir mafya babası Varadarajan Mudaliar’ın hayat hikayesini anlatıyor. Tamillerin Hindistan’da ve Sri Lanka’da yaşadığı sorunları ele alan yönetmenimiz bu sefer de Mumbai şehrine göç eden ve gecekondu mahallesinde yaşayan Tamillerin buralardan atılmaya çalışılması, yaşadıkları yerlere “kentsel dönüşüm” yapılması, bu insanların hor görülmesi üzerine eğilmiş bu filmde.

IMDb Puan : 8,8

5- Anbe Sivam

Anbe Sivam- En İyi Hint Filmleri
Anbe Sivam- En İyi Hint Filmleri

2003 yapımı başrollerinde Kamal Hassan ve Madhavan’ın oynadığı film. Havaalanında tesadüfen tanışan iki adamın yollarının kesişmesi ve bunun sonucunda yolda yaşadıkları macerayı anlatıyor. Film, Kamal Hassan’ın komünizm, ateizm ve özgecilik üzerine kişisel düşüncelerini anlatıyor ki zaten senaryosu da kendisine ait.

IMDb Puan : 8,8

Not : Dizilerin açıklamaları Ekşi Sözlük yazarlarından alıntıdır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

51
51 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir