Hayatınızda İlk Defa Göreceğiniz Dahice İcatlar #1

4 min


66
66 Beğeni

Muhtemelen ilk defa göreceğiniz, hayatımızı kolaylaştıran dahice icatları sizin için listeledik. Hayatımızı Kolaylaştıran Dahice Icatlar ile ilgili ilk yazımızı aşağıdan okuyabilirsiniz.

HAYATIMIZI KOLAYLAŞTIRAN DAHİCE İCATLAR

1- ECO WAWE POWER

Eco Wawe Power

Dünya çapında iklim değişikliği tehlikesi nedeniyle çok sayıda şirket yenilenebilir enerji kaynaklarını devreye sokmaktadır. Bunlardan en dikkat çekeni ise Eco Wawe Power adındaki bu dalga gücü enerjisini toplayabilen makinedir. Eco Wawe Power, kısaca kendi küçük ölçekli şamandırasını ve okyanusun kabarmasıyla suyun yükselişi ve düşüşünden enerji elde edecek şamadıralı bir sistemdir.

Genel olarak rüzgar tokmağı ve güç kanadı denilen enerji üretim sistemi, şiddetli Karadeniz fırtınalarında yapılan testlerde ayakta kalabilmiş ve bu sistem için ilk ticari anlaşma bir dalga enerjisi santrali inşaası için Çin ile imzalanmıştır.

2- CONVERCYCLE

Convercyle

Yük taşıyabilmek için uzatılabilen bisiklet Convercyle ile tanışın. Herhangi bir ihtiyaç halinde saniyeler içinde kolayca açılabilen Convercycle, klasik bisikletler gibi rahatça sürülebiliyor. Alışık olduğumuz kargo bisikletlerinin düzenli bir ulaşım aracı olarak kullanılması ya da park etmesi oldukça zahmetli olduğu için, katlanabilen Convercyle kullanıcıları bu dertten kurtarıyor.

Kargo modundayken bisiklet 60 kilograma kadar yük taşıyabiliyorken, 120 kilograma kadar sürücü ağırlığını destekliyor. Kendisi ise sadece 28 kilogram.

Yakın gelecekte bu kullanışlı katlanabilir bisikletin elektriklisinin de üretilmesi bekleniyor.

3- EFFIE

Effie

Effie ile ütü yapmak tarihe karışıyor. Elbiseleri kurutup ütüleyen Effie, ütü yapmak gibi zorlu bir işi de tek başına hallediyor. Giysilerinizdeki kırışıklıkları gidermek için elbiselerinize temas eden patentli bir baskı ve buhar sistemiyle çalışan Effie, otomatik olarak ütünüzü yapıyor.

Tek seferde 12’ye kadar elbiseyi ütüleyebilen Effie‘nin mükemmel bir ısı ve buhar kombinasyonu bulunuyor. Sizin yapmanız gereken tek şey, elbiselerinizi Effie‘nin özel olarak tasarlanmış askılarına yükleyip, her bir giysinin boyutuna uyacak şekilde doğru yerleştirmeniz. Daha sonra rahatça koltuğunuza oturup Effie‘nin kıyafetlerinizi ütülemesini bekleyin.

4- MAYU

Mayu Waterlife

Cam şişenin içinde oluşan girdap ile suyunuzu havalandırın, temizleyin ve kalitesiyle tadını bir üst noktaya taşıyın. Dünyada birçok kişi daha lezzetli ve daha sağlıklı su için Mayu kullanıyor.

Cam şişenin içerisinde sürekli bir hareket olduğu için sular hep canlı ve temiz kalıyor. Oksijeni içine hapseden cam şişe zararlı bileşenleri girdap sayesinde dışarıya atıyor. Farklı renk seçeneklerine sahip olan şişenin altlığıda kolayca şarj edilip saatlerce kullanılabiliyor. Mayu’da kullanılan her şey geri dönüştürülebilir olduğu için hem insan sağlığı hem de çevre dostu bir ürün.

5- SAMSUNG AMBIENT MODE

Samsung Ambient Mode

Samsung’un Ambient Mode‘u sayesinde, televizyon kapalıyken görmeye alışıtğımız siyah ekranı artık görmeyeceksiniz. 2018 model yeni QLED model televizyonların tamamında standart olarak bulunan ambiyans mod sayesinde televizyonun monte edildiği duvarın deseni ekrana yansıtılarak şeffaf bir görünüm sağlanıyor. Dileyen kullanıcılar televizyon kapalıyken hava durumu gibi bazı bilgilerin ekranda görüntülenmesini sağlayabiliyorlar.

Artık yeni Ambient Mode ile oturma odanızı dekoratif içerikler faydalı bilgiler ve kendi fotoğraflarınızla güzelleştirebilirsiniz.

6- TOPMIX PERMEABLE

Topmix Permeable

Sadece 1 dakika içinde 3.5 ton suyu emebilen süper emici yeni bir beton türü olan Topmix Permeable ile tanışın. Bu özel ve emici beton ile asfaltlanan sokakları, fırtınalar esnasında su basmayacak ve aynı zamanda su birikintileri ve çukurlar oluşmayacak.

Betonun üst tabakasını geçirgen yapmak için büyük çakıl taşları kullanıldığı için yüzeye çarpan su saniyeler içinde alt tabakaya sızıyor. Ayrıca emilen su depolanabildiği için depolanan su sıcak havalarda buharlaşarak asfalt sıcaklığının düşmesini sağlıyor.

7- SCRIBIT

Scribit

Scribit sayesinde düz duvarlar artık daha renkli ve daha sanatsal. Scribit kısaca dev yüzeylere istediğiniz şekli çizerek çıktı alan bir çizici. Duvarları bir tual gibi gören robot, beyaz tahta ya da cam gibi diğer yatay yüzeylerede çizim yapabiliyor.

Üst köşelerinden yüzeye asılı duran Scribit, siyah, kırmızı, sarı ve mavi renkleri kullanarak hassas çizimler yapabiliyor ve büyük yüzeyleri sanat eserine dönüştürebiliyor. İstenildiği zaman çizimi silebiliyor ve yerine yenisini yapabiliyor.

8- UNO BRUSH

Uno Brush

Geçmişten günümüze diş fırçaları çok fazla şekil değiştirmemiş. Basit değişikliklerle biz insanlar tarafından kullanılmıştır. Ancak Uno Brush adındaki bu sıra dışı diş fırçası sektöre yeni bir soluk getirmiş. Ağzın içine yerleştirilen bu sıra dışı diş fırçası siz dokunmadan dişlerinizi 6 saniye içerisinde %99.9 oranında fırçalıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

66
66 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir