En İyi Zayıflama Yöntemleri – Hızlı ve Güvenli

4 min


62
62 Beğeni

Özel ve küçük hedefler belirlemek, uzun vadeli kilo vermenin anahtarıdır. Bu yazımızda kilo vermek isteyenler için en iyi zayıflama yöntemlerini inceleyeceğiz. 10 adımda anlattığımız hızlı ve zayıflama yöntemleri yazımızı aşağıdan okuyabilirsiniz.

En İyi Zayıflama Yöntemleri – Hızlı ve Güvenli

1- Kahvaltıya Özen Gösterin

Zayıflama Yöntemler - Kahvaltıya Özen Gösterin
Zayıflama Yöntemler – Kahvaltıya Özen Gösterin

En iyi ve en doyurucu kahvaltılar sizi tatmin edecek ve gün içinde iştahınızı kesecek ve acıkmanızı geciktirecektir. Sabah öğününüz için 400 ile 500 kalori arasında besinler tüketmeye özen gösterin. Örneğin; yumurta, fasulye, şekersiz yoğurt, fındık veya fındık ezmesi ve tam tahıllı %100 liflerle karıştırarak yemeye çalışın. Gününüze kan şekeri stabilize karışımlarla başlamak kendinizden fedakarlık yapmadan zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

2- Beslenmede Öncelik Doğal Gıdalar

Zayıflama Yöntemleri - Öncelik Doğal Gıdalar
Zayıflama Yöntemleri – Öncelik Doğal Gıdalar

Yediğiniz her şeyin doğal olduğundan emin olun.  İşlenmiş veya paketlenmiş şeyler yememeye dikkat edin. Yediğiniz her besinin taze olduğundan emin olun. Taze meyveler ve sebzeler, kepekli tahıllar, süt vb. protein verici besinlerin taze olmasına özen gösterin.

3- Tuz ile Sınırınızı Bilin

Zayıflama Yöntemleri - Tuz ile Sınırınızı Bilin
Zayıflama Yöntemleri – Tuz ile Sınırınızı Bilin

Tuz koruyucu bir madde olduğu için fazlası vücut için zararlıdır. Zayıflamak isteyen kişilerin vücuduna aldığı tuza dikkat etmesi gerekir. Zayıflama yöntemleri içerisinde vücuda tuz alımı çok önemlidir.

4- Şekerli İçecekleri Mümkünse Hayatınızdan Çıkarmaya Çalışın

Zayıflama Yöntemleri - Şekerli İçecekleri Hayatınızdan Çıkarın
Zayıflama Yöntemleri – Şekerli İçecekleri Hayatınızdan Çıkarın

Sadece ve basit; doğal gıda tüketmekle, işlenmiş gıda tüketmek arasında çok büyük farklar vardır. Örneğin, işlenmiş bir meyve suyu veya şekerli kahve içmektense bir kase vejetaryen ve protein dolu kızartma yemek vücudumuzu daha çok tatmin edecektir. Meyve suyu, soda, şekerli kahve, çay ve alkol alımınız takip edin. Gün boyunca bu içeceklerin her birini tüketirseniz, vücudunuza ekstra 800 kalori almış ve hala aç olacaksınız.

5- Evde Egzersiz Yapın

Zayıflama Yöntemleri - Evde Egzersiz Yapın
Zayıflama Yöntemleri – Evde Egzersiz Yapın

Sizi asla pişman etmeyecek bir yatırım; egzersiz yapmak. Vücut geliştirme sporuyla uğraşmak daha fazla kalori yakmanızı  sağlar ve yağsız kas dokusu oluşturur. Ne kadar yağsız kasınız varsa o kadar hızlı zayıflarsınız. Dolayısıyla spor yapmaya özen gösterin.

6- Baharatlı Gıdalar Yiyin – Cidden!

Zayıflama Yöntemleri - Baharatlı Gıdalar Yiyin
Zayıflama Yöntemleri – Baharatlı Gıdalar Yiyin

Baharatla kalori yakmanıza yardımcı olur. Çünkü jalapeno ve cayenne biberlerinde buluna bir bileşik olan kapsaisin, vücudunuzun adrenalin gibi stres hormonlarının salınımı arttırır ve kalori yakmanızı hızlandırır. Ayrıca acı biber yemek sizi yemek yerken yavaşlatabilir. Acılı bir tabak dolusu yemeği bitirmekle, baharatsız bir tabağı bitirmek farklıdır. Bu sebeple baharatlı yiyecekler tercih edin.

7- Düzenli Uyku

Zayıflama Yöntemleri - Düzenli Uyku
Zayıflama Yöntemleri – Düzenli Uyku

Uykusuzluk sizi şişmanlatabilir. Vücudun istediğinden daha az bir uyku uyumak metabolizmanızı yavaşlatır ve size kilo olarak döner. Düzenli ve rahat bir uyku kilo vermek isteyenler için çok önemlidir.

8- Yediklerinizi Bir Yere Yazın.

Zayıflama Yöntemleri - Yediklerinizi Not Alın
Zayıflama Yöntemleri – Yediklerinizi Not Alın

Bir sürü araştırma, yedikleri yemekleri  not eden insanların kilo verme olasılıklarının daha yüksek olduğunu gösteriyor. Yediklerinizi not etmek size sorumluluk yükler. Önünüzde yazılı olan notlardan yediklerinize kolayca erişerek gün içinde yediğiniz miktarı ve ne yediğinizi ayarlayabilirsiniz.

9- Yürüyüşe Çıkın

Zayıflama Yöntemleri - Yürüyüşe Çıkın
Zayıflama Yöntemleri – Yürüyüşe Çıkın

Herhangi bir zamanda yaptığınız egzersiz sizin için faydalıdır tabi ki fakat akşam aktivitesi kilo vermek için özellikle faydalıdır. Yemekten önce yaptığınız aktiviteler otuz dakika boyunca metabolizmanızı hızlandırır ve egzersizinizi bitirdiğinizde bile metabolizmanızın çalışmasını sağlar. Bu şekilde yediğiniz besinleri daha rahat yakarsınız. Bu yemek sonrası rahatlamanıza da yardımcı olur.

10- Bol Bol Su İçin

Zayıflama Yöntemleri - Bol Bol Su İçin
Zayıflama Yöntemleri – Bol Bol Su İçin

Bol su içmek vücudunuzun temizlenme sürecini hızlandırmaya yardımcı olur. Bol bol su içmek zayıflama yöntemleri içerisinde önemli bir yere sahiptir. Ayrıca su içeriği yüksek gıdalar tüketmeye çalışın. (Salatalık, domates, karpuz, üzüm, kereviz, enginar, ananas gibi besinler yüksek lif içerdiğinden zinde kalmanıza da yardımcı olur.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

62
62 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir