En İyi Strateji Oyunları

2 min


36
36 Beğeni

Dünyada hızla gelişmekte olan bir oyun sektörü var. Yeni sürüm oyunlardan ve mevcut oyunlardan ortalık geçilmez bir hale geldi. Bizde biraz ince eleyip sık dokuyarak sizler için en yüksek metacritic puanlarına sahip en iyi strateji oyunlarını listeledik.

1- Command & Conquer

Command & Conquer - En İyi Strateji Oyunları
Command & Conquer – En İyi Strateji Oyunları

Gerçek zamanlı strateji oyunu olarak karşımıza çıkan Command & Conquer ilk çıktığı zamanda bu alanda piyasada bulunan birçok oyundan biri değildi ve strateji oyunları alanında eşi benzeri yoktu.

Kullanıcı skoru : 8,9

Meta skoru : 94

2- Company of Heroes

Company of Heroes - Strateji Oyunları
Company of Heroes – Strateji Oyunları

Oyun ikinci dünya savaşının kaderini değiştiren olay olan Normandiya Çıkarması ile başlıyor. Birliğimiz ile göreve götürülüyoruz, oyun hemen başta gerginliği bizlere aksettiriyor. Daha fazla senaryo ve hikaye barındıran oyun, müttefik devletlerin Nazileri bozguna uğratıp Fransa’yı işgalden kurtarmasıyla bitiyor. Company of Heroes barındırdığı multiplayer modları ile size keyifli anlar yaşatıyor.

Kullanıcı skoru : 8,8

Meta Skoru : 93

3- Starcraft II: Wings of Liberty

StarCraft II: Wings of Liberty - En İyi Strateji Oyunları
StarCraft II: Wings of Liberty – En İyi Strateji Oyunları

Wings of Liberty, bir devam hikayeside olsa seriyle henüz tanışacak oyuncuları kısa sürede hikayenin içine çekecek ögeler barındırıyor. Bu her şeyden önce bir Blizzard oyunu ve sanırım Blizzard’ın hikaye anlatımı ve sunumundaki üstün başarısının oyunlarla alakası olmayan insanları bile etkileyebileceğini farkediyorsunuz. Oyun daha kurulurken anlatılmaya başlanan destansı StarCraft hikayesi saniyeler içinde bizleri etkisi altına alıyor.

Kullanıcı skoru : 8,2

Meta Skoru : 93

4- Homeworld

Homeworld - Strateji Oyunları
Homeworld – Strateji Oyunları

Hiigaran isimli bir ırk gezegenlerinde mutlu mesut yaşamaktadırlar. Bir gün Vagyr isimli ilkel savaşçı ırkı bu gezegene saldırır. Asıl hikaye burada başlıyor. Birinci oyunda bu ırkla savaşıp kazanan, fakat memleketlerinden olan Hiigaran’lılar, ikinci bölümde ise savaşı tamamen sonlandırmak ve yurtlarına geri kavuşmak için mücadele ediyorlar.

Kullanıcı skoru : 8,9

Meta Skoru : 92

5- Warcraft III: Reign of Chaos

Warcraft III: Reign of Chaos - En İyi Strateji Oyunları
Warcraft III: Reign of Chaos – En İyi Strateji Oyunları

Oyun efsanevi World of Warcraft serisinin 3.  oyunu olma özelliğini taşıyor. İlk iki oyundan farklı olarak oyuna Night Elf ve Undead ırkları eklenmiş. Oyun normal RTS oyunlardaki gibi kaynak toplamak, asker üretmek ve düşmana saldırmak gibi bir mantığa sahip. Ayrıca üretebildiğiniz herolar ile de düşmanlarınıza karşı koyabiliyorsunuz.

Kullanıcı skoru : 9,1

Meta Skoru : 92


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

36
36 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir