En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri5 min


32
1 Paylaşım, 32 Beğeni

Dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip olan Kore dizileri yükselişini sürdürüyor. İşte televizyonlarda yayınlanan en iyi kore dizileri!

Ülkemizde oldukça geniş bir kitlenin takip ettiği dizilergenellikle romantik komedi tadındaki seyirleri ile izleyicileri mest ediyor. İzlenme oranı yüksek uyarlamalarıyla, Kore yapımlarına olan rağbeti daha da fazla arttırdığı ortada. İşte imdb puanlarına göre en iyi kore dizileri.

10. Reply 1997

Reply 1997 - En İyi Kore Dizileri
Reply 1997 – En İyi Kore Dizileri

Dizi, Shi-Won (Jung Eun-Ji) adındaki bir lise öğrencisinin dönemin popüler gruplarından biri olan ‘H.O.T.’ adlı erkek grubuna olan hayranlığını ve onun okulundaki beş arkadaşını konu almaktadır.

IMDb Puanı: 8,5

9. The 1st Shop of Coffee Prince

The 1st Shop of Coffee Prince - Kore Dizileri
The 1st Shop of Coffee Prince – Kore Dizileri

Bir kız kardeşi ve dul annesinden başka kimsesi olmayan Go Eun Chan (Yoon Eun Hye), genç yaşına ve bir kız olmasına rağmen ağır hayat şartları nedeniyle kız olduğunu saklayarak çalışmak zorundadır. Hayatı boyunca boliyi bulmuş olan Choi Han Kyul (Gong Yoo) ise onu yola getirmek isteyen büyük annesinin uğraşlarına karşı direnmekte ve bir kaçış yolu aramaktadır. Tesadüfi bir şekilde, bir erkek gibi görünen Co Eun Chan ile yolu kesişen Choi Han Kyul’un hayatı da bundan sonra hızla değişecek ve kaderleri onları isimli, güzeller güzeli, dostluklarla kurulu ve sevgi ile örülü kahve dükkanının açılışına götürecektir.

IMDb Puanı: 8,5

8. The Master’s Sun

The Master’s Sun - İmdb En İyi Kore Dizileri
The Master’s Sun – İmdb En İyi Kore Dizileri

Komedi, korku ve bilim kurgu türlerini bir araya getiren The Master’s Sun,farklı tarzda bir dizi olarak listemizde 8. sırada yer alıyor. İki dalda ödüllü bir dizi olan The Master’s Sun, 17 bölümlük bir mini dizi olsa da 2013 yılına damgasını vuruyor. Genç kadınların sevgilisi Seo In-guk ve So Ji-sub’un yer aldığı bu güzel yapım 8,5’lik IMDb puanıyla karşımıza geliyor. Hayaletleri gören Tae Gong Shil ve bir şirketin CEO’su olan Joo Jong-Won’un hikayesini anlatıyor.

IMDb Puanı: 8,6

7. Secret Garden

Secret Garden - Kore Dizileri
Secret Garden – Kore Dizileri

Zengin ve kibirli bir CEO olan Kim Joo Won ile aktrislerin bile kıskandığı güzel bir dublör olan Gil Ra IM’in bir gün yolları kesişiyor. Garip bir evin içerisine giren bu ikiliye, yaşlıca bir kadın içki ikram ediyor. Ancak yudumladıkları içkiden sonra olanlar oluyor ve ikili uyandığında bedenlerinin yer değiştirdiğini fark ediyor. 

IMDb Puanı: 8,6

6. My Love from the Stars

My Love from the Stars - En İyi Kore Dizileri
My Love from the Stars – En İyi Kore Dizileri

Dizide; Kim Soo-Hyun, Jun Ji-Hyun, Park Hae- Jin ve Yoo In-young başrolleri paylaşıyor. İş böyle olunca da etkileyici bir senaryo, muhteşem oyunculuklarla çok sürükleyici bir dizi ortaya çıkıyor. Romantizm, komedi, bilim kurgu, fantastik ve korku unsurları dizide çok iyi bir şekilde harmanlanmış, olay örgüsü gayet sürükleyici bir şekilde işlenmiş.

IMDb Puanı: 8,6

5. She Was Pretty

She Was Pretty - En Çok İzlenen Kore Dizileri
She Was Pretty – En Çok İzlenen Kore Dizileri

Hwang Junh-eum’un ve Park Seo-joon’un başrollerini paylaştığı She Was Pretty, ayrıca Puzzled Lovers adıyla da biliniyor. Çirkin geçen çocukluk dönemlerinin ardından büyüyerek çekici bir erkek haline gelen Ji Sun-jooile küçüklüğünde çok güzel bir kız olan fakat büyüyünce çirkinleşen Ji Sung-joon’un küçüklüklerinden, yetişkinlik hallerine uzanan hikayeyi konu ediniyor.

IMDb Puanı: 8,6

4. Warrior Baek Dong-Soo

Warrior Baek Dong-Soo - Fantastik Kore Dizileri
Warrior Baek Dong-Soo – Fantastik Kore Dizileri

2011 yılında yayınlanan Warrior Baek Dong-Soo, bir yandan dövüş sahneleriyle döneme damgasını vururken, kılıç ve Ninja teknikleriyle de bizleri kendisine hayran bırakıyor. Baek Dong Soo ve Yeo Woon adındaki iki savaş dehası, küçük yaşlardan beri arkadaşlardır. Ancak büyüdüklerinde düşüncelerinden ve isteklerinden dolayı yolları ayrılır. Baek Dong Soo kralı savunan ülkedeki en iyi kılıç ustası olurken, Yeo Woon, Black Ninjas suikast grubuna dahil olur ve kralı tahttan indirmeyi amaçlar. 

IMDb Puanı: 8,6

3. Bridal Mask

Bridal Mask - Kore Dizileri
Bridal Mask – Kore Dizileri

1930 Kore’sinde Japon emperyalizminin yükselişinde geçen Bridal Mask, Japon kolonicilerinden insanlarını koruyan Bridal Mask’ınhikayesini anlatıyor. Japon koloniciler için çalışan bir Koreli subay olan Lee Kang To, anne ve abisinin Japon düşmanlığına karşın, kolonicilere yakın görünerek ailesini yaşamış oldukları yoksul hayattan kurtarmayı hedefliyor. Ancak maskeli kahramanımız Bridal Mask, Kong To’nun yoluna çıkarak hem subayın hem de ülkenin tarihini tamamıyla değiştirmeyi başarıyor.

IMDb Puanı: 8,7

2. Healer

Healer - En İyi Kore Dizileri
Healer – En İyi Kore Dizileri

Kim Moon-Ho (Yoo Ji-Tae) büyük yayın şirketinde popüler bir muhabirdir. Bir gün, o geçmişte yaşanan bir davanın gerçeğini öğrenir. Bilerek davayla ilgili kişilere yaklaşır ve onlara yardımcı olur. Bunu yaparken, o hakikat ve inançları üzerinde mücadele vermektedir. Bu arada, Kim Moon-Ho internet muhabiri Chae Young-Shin (Park Min-Young) ve aynı zamanda “Healer” olarakta bilinen Seo Jung-Hoo (Ji Chang-Wook) bu davayı çözmede yardımcı olur.

IMDb Puanı: 8,7

1. The Slave Hunters

The Slave Hunters - Imdb Kore Dizileri
The Slave Hunters – Imdb Kore Dizileri

Joseon Hanedanlığı döneminde (Chuno Ggun “olarak bilinir) köle avcılarının dünyasını anlatan bir drama.Köleler köleliğin sisteminde doğmuş suçlu ve cezalandırılması gereken kişilerdir.Bir gün bir köle avcısı (Jang Hyuk) yanlışlıkla suçlandıktan sonra kölelerinarasına düşen bir nobinin yani kaçak bir kölenin(veliaht prens olduğu ve bir komploya kurban gittiği söyleniyor) (Oh Ji-ho) izini bulmak için görevlendirilir. CHUNO kaçak köleyi ararken hizmetçi olan sevdiği kadın (Lee Da-hae) ıda bulmaya çalışır. Dizi bir aşk üçgeni içerisinde geçiyor. Büyük çaplı drama muhteşem görsellere sahiptir.

IMDb Puanı: 8,8

Yazımızı beğendiyseniz sosyal hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz 🙂


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

32
1 Paylaşım, 32 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir