En İyi Aksiyon Filmleri

2 min


34
5 Paylaşım, 34 Beğeni

IMDb puanlarına göre gelmiş geçmiş en iyi aksiyon filmlerini sizin için listeledik. IMDb sitesinde tüm dünya tarafından oylanarak bu listeye giren en iyi aksiyon filmleri sizlerle.

5- Olağan Şüpheliler

Olağan Şüpheliler - En İyi Aksiyon Filmleri
Olağan Şüpheliler – En İyi Aksiyon Filmleri

San Pedro’da patlayan bir tekneyi araştıran polis, teknede 27 ceset ve 91 milyon dolarlık uyuşturucu parası bulur. Olaydan kurtulan ikiliden biri yanık dolu vücuduyla korkmuş bir Macar terörist ve Verbal Kint adında bir tetikçidir. Polis sorgusunda Kint, 6 hafta öncesinden başlayarak tüm olayları anlatır. Beş suçlunun nasıl bir araya geldiğinden, kaçırılan bir kamyondan ve bir suç lordundan…

Imdb Puan : 8,6

4- Er Ryan’ı Kurtarmak

Er Ryan'ı Kurtarmak - Aksiyon Filmleri
Er Ryan’ı Kurtarmak – Aksiyon Filmleri

Normandiya Çıkarmaları’nın ardından bir grup ABD askeri, kardeşleri eylemde öldürülen bir paraşütçüyü almak için düşman hattının arkasına geçerler.

Imdb Puan: 8,6

3- Se7en

se7en - En İyi Filmler
se7en – En İyi Filmler

İki dedektif, çaylak ve usta, yedi ölümcül günahın motiflerini işaret olarak kullanan seri katili avlamaya çıkar.

Imdb Puan: 8,6

2- The Matrix

The Matrix - En İyi Aksiyon Filmleri
The Matrix – En İyi Aksiyon Filmleri

Bir bilgisayar korsanı, gerçekliğinin gerçek doğasını ve onu kontrol edenlere karşı savaştaki rolünü gizemli isyancılardan öğrenir.

Imdb Puanı: 8,7

As Bayrakları As As!

1- DAĞ 2

Dağ 2 - En İyi Aksiyon Filmi
Dağ 2 – En İyi Aksiyon Filmi

Teröristlerce alıkonulan iki arkadaş Oğuz ve Bekir, teröristlerin elinden kaçtıktan 6 yıl sonra özel bir görev için Özel Kuvvetler 8. Muharebe Arama Kurtarma Timi’ne katılırlar. Timin özel görevi; Kuzey Irak’ta terör örgütü tarafından kaçırılan gazeteci Ceyda Balaban‘ı kurtarmaktır. Ancak bu sefer düşman geçmişteki gibi bir tane değildir. MAK’ın karşısında bu acımasız coğrafyada birbiriyle çatışan birden fazla kuvvet vardır ve işler bu sefer hiç olmadığı kadar zordur.

Imdb Puanı: 9,3


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

34
5 Paylaşım, 34 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir