Çocuklarınızla Keyifli Vakit Geçirebileceğiniz Basit Oyunlar

2 min


75
1 Paylaşım, 75 Beğeni

Çocuklarınızla ve ya arkadaşlarınızla evde otururken sıkıldığınızda, çok detaylı arayışlarına girmenize gerek yok. Kendiniz kağıt ve kalemle hazırlayabileceğiniz bu eğlenceli ve basit oyunlar tam sizlik…

5. Kelime Avı

Kelime Avı - Basit ve Eğlenceli Oyunlar
Kelime Avı – Basit ve Eğlenceli Oyunlar

En az iki kişi ile oynanır. Oyuncular kendi aralarında harf belirlerler ve en az 3 harfli bir kelime yazarlar. En çok kelime yazan kişi oyunu kazanır.

4- SOS

SOS - Basit ve Eğlenceli Oyunlar
SOS – Basit ve Eğlenceli Oyunlar

2 kişiyle oynanır. Kağıdın üstüne kareler çizilir. 2 oyuncuda “S” ve “O” harfini istedikleri gibi kullanabilirler. Oyuncular kareleri sırayla doldururlar. En çok SOS yapan kişi oyunu kazanır.

3- Hırsız Polis

Hırsız Polis
Hırsız Polis

Bu oyun en az 3 kişiyle oynanır. Kağıtlar küçük bir şekilde kesilir. Kağıtlar kesildikten sonra üzerlerine: Hırsız, Polis, Avukat ve İşçi yazılır. Daha sonra kağıtlar katlanarak havaya atılır. Kağıtlar yere düştüğünde oynayan her kişi 1 kağıt seçer. Polis olan oyuncu tahminlerde bulunarak hırsızı bulmaya çalışır. Polisin seçtiği kişi Hırsız harici biri çıkarsa Polis 1 eksi alır. Hırsızı bulursa “hırsız” 1 eksi alır.

2- BOM

Bom
Bom

En az 3 kişiyle oynanır. Herkes 1 tane isim söyler ve kağıtlara yazılır. Her isimden oynayan kişi adedinde kağıtlara yazılır. Kağıtlar katlanıp havaya atılır. Herkes ortadan oynayan kişi adedince kağıt alır ve 1 ismin hepsini elinde biriktiren oyuncu “bom” diyerek, oyunu kazanır.

1- İsim Şehir Hayvan

İsim Şehir Hayvan
İsim Şehir Hayvan

Bu oyun en az 2 kişiyle oynanır. Kağıda: isim, şehir, hayvan, bitki, eşya, artist ve ülke yazılır. Oynayan kişiler arasında 1 harf belirlenir ve bu harfe göre kısımlar doldurulur.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

75
1 Paylaşım, 75 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir