2018 Yılının En İyi 10 Oyunu

5 min


42
42 Beğeni

Bazı oyunlar vardır ki oynamaya başladığınızda ekran başından bir an olsun ayrılamaz; hikayesine kendinizi kaptırıverirsiniz. Newzoo verilerine göre sizler için şuan dünya genelinde en iyi 10 oyunu listeledik. İşte oyunseverlerin mutlaka deneyimlemesi gereken en iyi bilgisayar oyunları.

Newzoo’ya Göre 2018 Yılının En İyi 10 Oyunu

10- Grand Theft Auto V
Grand Theft Auto V - En iyi oyunlar
Grand Theft Auto V – En iyi oyunlar

Grand Theft Auto serisinin en son çıkan oyunu, piyasadaki birçok oyuncuya hitap ediyor. Çok büyük bir kitleye sahip olan oyunda eğer senaryo istiyorsanız, oyunun oldukça hoş bir senaryosu var. Online kapışma modu istiyorsanız da çoklu oyuncu modu var. Oynanış mekanikleri ve oyundaki detaylar alabildiğince çılgınca.

Yapımcı: Rockstar Games

9- World of Warcraft
World of Warcraft - En İyi Oyunlar
World of Warcraft – En İyi Oyunlar

World of Warcraft bir oyun olmaktan öte bir alt kültür yarattı. 2004’te piyasaya sürülen bu MMORPG hala en fazla oynanan MMORPG oyunlardan biri durumunda. MMORPG türünün bugünlere gelmesindeki en büyük etmenlerden biri World of Warcraft olmuştur. Bir oyuna para vermek gibi bir düşünceniz varsa bu oyun başarısını yakın zamanda çıkan filmiyle taçlandıran World of Warcraft olabilir.

Yapımcı : Blizzard Entertainment 

Film : Fragman

8-Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - 2018 En Popüler Oyunlar
Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege – 2018 En Popüler Oyunlar

Rainbow Six Siege Ubisoft tarafından yayımlanan Birinci şahıs nişancı ve aksiyon türünde bir video oyunu. Çok oyunculu da oynanabilen oyun 1 Aralık 2015 de piyasaya sürüldü. O günden bugüne kadar popülerliğini korumakta. Oyun IGN tarafından E3 2014’ün en iyi oyunu seçilmiş. Tom Clancy’s Rainbow Six Siege ile silah kullanma ve imha sanatında ustalaş. Yaşayacağın deneyimin tam merkezinde yoğun yakın mesafe çatışmaları, yüksek öldürme oranları, strateji ve taktik, ekip oyunu, ve şiddetli aksiyon var.

Yapımcı : Ubisoft

7- Overwatch
Overwatch - Yılın En İyi Oyunları
Overwatch – Yılın En İyi Oyunları

FPS oyunları oynuyorsanız, hızlı aksiyon arıyorsanız Overwatch’un önerilebilecek türden bir oyun olduğunu söyleyebilirim. Bu oyunun piyasaya çıktıktan sonraki aşaması ise çok fazla ilgi gördü. Daha önce Quake, Team Fortress vs. oynadıysanız oyuna adaptasyon konusunda zorluk çekmeyeceksiniz. Oyunda çok fazla hareket kabiliyeti ve yetenek atışları bulunuyor. Overwatch listemize 7. sıradan giriyor.

Yapımcı: Blizzard Entertainment

6- Minecraft
Minecraft - En İyi Oyunlar
Minecraft – En İyi Oyunlar

Oyun eski zamanlardan teknoloji olmadan herhangi bir yerde doğmanızla başlıyor ve etraftaki ağaçları yumruğunuzla kırıp bir baraka yada etraftaki diğer kullanılabilen aletleri toplayıp kazma üretip bir yerleri daha hızlı kazmamıza olanak sağlayabilir. Aslında şöyle devam etsek daha güzel olur oyun tamamen sizin hayal gücünüzden ibaret. Yapabilecek ve inşa edeceklerinizin pek bir sınırı yok bu da oyunun sizin emrinize amade olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Grafiklerin ve oyun içi efektlerin yaratıcılığın yanında ne denli önemsiz kaldığını bu oyunda iyice görebiliriz.

Yapımcı: Mojang

 

5-Counter-Strike: Global Offensive
Counter-Strike: Global Offensive - Popüler Oyunlar
Counter-Strike: Global Offensive – Popüler Oyunlar

Counter-Strike: Global Offensive, bizi zamanında CS’nin başına esir etmiş ne varsa aynen uyguluyor. Son derece heyecanlı oynanış, gerçekçi silahlar ve takım oyunu, tüm bu bileşenler CS:GO’nun sinir sistemini oluşturuyor. Oyunda çığır açacak bir yenilik olmasa bile yeniden yorumlanan haritalar ve yeni modlar gayet bağımlılık yapıcı.

Yapımcı: Valve

4-Fortnite
Fortnite - En İyi Oyunlar
Fortnite – En İyi Oyunlar

Birçok kişinin sandığının aksine Fortnite aslında bir battle royale (BR) oyunu değil. İçerik açısından oldukça zengin olan ve kabaca Left 4 Dead ile Minecraft karışımı” olarak tanımlanabilecek Fortnite’ın temelini oluşturan PvE (Save the World)’dir. Fortnite BR’nin inşa özelliği mevcut ki bu özellik oynanışa ve maç sonuna ciddi şekilde etki ediyor çünkü oyunculara kendilerini koruyacak yapılar, hatta kaleler yapma fırsatı sunuyor. Oyundaki amacımızsa her görevde rastgele oluşturulan haritalarda hem kaynak toplamak, hem görevin gerektirdiği yapıyı inşa etmek, hem de düşman dalgalarını püskürtmek. 

Yapımcı: Epic Games

3-Playerunknown’s Battlegrounds
Playerunknown's Battlegrounds - 2018 En iyi Oyunlar
Playerunknown’s Battlegrounds – 2018 En iyi Oyunlar

Oyunun fikir sahibi ve baş geliştiricisi Brendan Greene, Battle Royale modu denince akla gelen ilk isimdi. DayZ moduyla ortaya çıkan Battle Royale daha sonra H1Z1‘in büyük kitlelere ulaşmasını sağladı. Oyunda ayaklarınız yere değdiği andan itibaren bu bir hayatta kalma savaşına dönüşüyor. En fazla 100 oyuncuya karşı mücadele ediyorsunuz ve hayatınızı tehdit eden tek şey diğer oyuncular değil. Aynı zamanda mavi bir elektrik duvarı var ve kendisi belirli zaman aralıklarında, gelişigüzel şekilde dairesel olarak daralıyor. Hayatta kalan oyuncuları aynı noktalara doğru itiyor. Böylece çatışmalar kaçınılmaz oluyor.

Yapımcı: Bluehole Studio

2-Hearthstone: Heroes of Warcraft
Hearthstone: Heroes of Warcraft - En Popüler Oyunlar
Hearthstone: Heroes of Warcraft – En Popüler Oyunlar

Hearthstone, Blizzard’ın Warcraft evreninin karakterlerini kullanarak oluşturduğu bir kart oyunu. Oyunun ana mantığı 1 vs 1 anlayış ile sahaya minyon sürerek veya büyüleri kullanarak karşıdaki oyuncunun şampiyonunu öldürmek. İki şampiyon da 30 HP ile başlar, şampiyonların durumu oyun içinde sürekli farklılık gösterir. Oyun bu arada PC, Android ve iOS platformlarında ücretsiz olarak bulunmakta.

Yapımcı: Blizzard Entertainment

1- League Of Legends
League Of Legends - En İyi Oyunlar
League Of Legends – En İyi Oyunlar

League of Legends bir Multiplayer Online Battle Arena(MOBA) oyunudur. League of Legends tek başına ya da arkadaşlarınla kıyasıya mücadeleler verip, zafer sevincini sonuna kadar yaşayacağın rekabet oranı yüksek, temposu hızlı bir eşzamanlı strateji oyunu. 2008 yılında duyurulan League of Legends , Ekim 2009’da ise piyasaya sürülmüştür. O günden bu yana inanılmaz bir ivme yakalayan oyun aylık 150 milyon kullanıcıyla dünyanın en çok oynanan oyunu ünvanını ele geçirmiştir. League of Legends en iyi oyunlar listemizde Enbirinci !

Yapımcı : Riot Games


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

42
42 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir